Дослідження: у світі почали частіше купувати відновлені смартфони
За даними за другий квартал 2018 року, у більшості країн локальний ринок відновлених смартфонів або вже обігнав ринок нових, або активно наздоганяє. Так, на найдинамічнішому ринку світу, індійському, відновлених мобільних телефонів було продано на 41% більше, ніж нових. У США обсяги продажу відновлених гаджетів зросли на 18%, тоді як продажі нових — впали більш ніж на 20%.
Якщо дивитися глобально, то в світі ринок відновлених мобільних телефонів зріс на 10%, нових — знизився на 1%. При цьому третина ринку відновлених гаджетів ділять між собою компанії Apple і Samsung. Що стосується численних китайських брендів, то вони, на жаль, поки неохоче пропонують такі пристрої.
Популярність відновлених гаджетів пов'язують з високою ціною сучасних смартфонів, особливо флагманів. Також аналітики відзначають зрослу якість ремонту, що дозволяє, наприклад, мобільним операторам продавати відновлені смартфони, надаючи на них гарантію і тим самим знижуючи ризик покупки. Ще один фактор — споживачі, які почали здавати свої старі пристрої при купівлі нових, щоб компенсувати частину вартості останніх.
По мнению Counterpoint Research, в дальнейшем рынок восстановленных устройств будет только расти, особенно в странах с развивающейся экономикой, где потребители не имеют возможности приобретать новые дорогостоящие флагманы. Это касается, в частности, Африки, рынок которой по мере созревания начнет предпочитать восстановленные гаджеты бывшим в употреблении.
Напоследок отметим, что восстановленные смартфоны не стоит путать с так называемым б/у. Продавцы «рефербышей» не только меняют на устройствах вышедшие из строя детали, но и наводят товарный лоск, а затем продают гаджет по сниженной цене.
Джерело: Counterpoint Research