Doogee DG 700 Titans 2 - захищений смартфон, огляд з тестом crash
Doogee DG 700 Titans 2 ― захищений смартфон, огляд з crash тестом.
Зовсім недавно компанія Doogee випустила захищений смартфон DG 700, який став послідовником моделі TITANS і отримав назву TITANS 2. Перша модель на перевірку виявилася лише «псевдо захищеною»: швидко набирала воду і по суті мала лише деяким захистом від фізичних ударів, завдяки своєму корпусу. Над другою моделлю попрацювали краще, нам обіцяють ступінь захисту IP67 (пилу і захист від тимчасового потрапляння у воду), смартфон має сучасні характеристики, хороший акумулятор і невисоку ціну. В огляді я детально розповім про смартфоні, а також перевірю ступінь захисту — проведу crash тест телефону.Крім захисту IP 67 смартфон виділяється цікавим дизайном, який може подобається, може ні, але вже точно привертає увагу своєю незвичністю, великою кількістю металу і задньою кришкою виготовленої «під крокодилячу шкіру». Зовні вийшла суміш vertu з позашляховиком, дизайн явно розрахований на сильну половину людства, та й вага у нього чималий — 226 грамів.
Хороша коробка з якісною поліграфією, на бічній грані традиційна захист від Doogee, наклейка зі стирающимся покриттям, з допомогою якої ви можете перевірити оригінальність пристрою.
На звороті основні TTX
Комплектація смартфона хороша. Ось все, що було в коробці:
На екрані рівно наклеєна захисна плівка, додаткову знайдете в комплектації. Зарядний пристрій на 2A з вилкою під наші розетки. Незважаючи на ємну батарею смартфон швидко заряджається, за 1 годину можна зарядити до 50%, однак потім швидкість зарядки падає, повна зарядка займає близько 3 годин. Адаптер якісний, не перегрівається і не видає сторонніх звуків.
Навушники — гарнітура, виконана у форм факторі — «затички» з кнопкою керування і мікрофоном. Розмовляти в них зручно, чутливий мікрофон, динаміки добре передають середні частоти, які переважають в голосі. Для музики краще використати інші, т. до переважання середніх частот яскраво виражено і при прослуховуванні аудіо треків, так і баси не прокачують... Проте сам смартфон непогано відтворює музику при підключенні більш аудіо спрямованих навушників ситуація міняється в кращу сторону, для більшості слухачів звук здасться хорошим.
Не забули в комплект покласти і OTG перехідник, який буде корисний для підключення до смартфону флешки для скидання інформації або іншого пристрою (смартфона, плеєра тощо) для його підзарядки: Titans 2 володіє хорошим акб і здатний виступити в ролі power bank, тобто віддавати свій заряд інших девайсів.
Інструкція ознайомить вас з основними особливостями і можливостями телефону. Також в інструкції вказані заходи на різних мовах, включаючи російську.
Виробник приділив величезну увагу дизайну смартфона. Його габарити не можна назвати маленькими, незважаючи на те що його діагональ екрану всього 4,5 дюйма. розміри більше, ніж у багатьох 5 дюймових смартфонів. Та й вага немаленький — 227 грам.
Але все це виправдано, оскільки в телефоні використовується дуже багато металу. Його бічні накладки вбережуть корпус від падіння з висоти, а накладки на задній кришці не дадуть їй швидко затереться і втратити зовнішній вигляд. З таким корпусом не потрібен ніякий чохол.
Сенсорні кнопки мають підсвічування. Однак у смартфона є триколірний RGB індикатор подій.
Екран як би трохи втоплений в корпус. Точніше рамка (металеві накладки) дещо виступають над ним. Це добре захищає екран від пошкоджень і подряпин. Впавши на екран удар на себе візьме рамка, вона ж вбереже від потертостей, якщо ви кладете телефон екраном на якусь поверхню. Кнопки також виготовлені з металу.
Задня частина — кришка, виготовлена з штучної шкіри, м'яка на дотик. Текстура — під крокодила. Тут також використовуються накладки, які крім декоративної функції і несуть захисну — оберігають об'єктив і всю кришку цілком від затирання при контакті з поверхнею.
Роз'єми розташовані у верхній частині, кілька втоплені всередину телефону і щільно закриті пластиковою заглушкою, не допускає попадання вологи всередину. Заглушка має спеціальні «буферні канали» крізь які вода не може пройти.
Поверх металевих накладок на ребрах телефону встановлені ще невеликі пластикові, які мають ребристу структуру і забезпечують кращий хват і «зчеплення» з рукою. У телефону 4 фізичних кнопки. 2 з лівого боку — це Кнопки збільшення та зменшення гучності. І 2 з лівої — кнопка блокування спеціальна smart кнопка, яку можна запрограмувати на будь-яку дію, запуск програми, дзвінок певному контакту і т. д. За замовчуванням smart кнопка діє так: Тривале натискання запускає фото камеру. Два коротких натискання включає ліхтарик. Все це можна переналаштувати.
Задня кришка кріпиться на простих пластикових пластикових засувках, тому вода може потрапити під неї. Однак далі встановлена спеціальна гумова прокладка, яка захищає смартфон від попадання вологи всередину телефону. Потрібно правильно розмістити її, вставивши в спеціальні поглиблення.
І лише знявши цей ущільнювач ми доберемося до батареї.
Батарея має значні розміри. Її вага становить 56 грам, на батареї зазначена ємність 4000 Mah
Існує теорія, що приблизну ємність акумулятора можна обчислити з допомогою його ваги, згідно з якою питома ємність Li-on батареї на 1г 55-57mah. Виходячи з неї ємність акб повинна становити 3080mah — 3192mah. Але цей прийом годиться тільки для приблизного розрахунку, до того ж ми знаємо, що іноді китайці навмисне збільшують батареї. Тому я перевірив реальну ємність на Imax і отримав ємність 3226 Mah, що зовсім непогано.
В акумуляторному тесті результат порадував
Такі хороші показники смартфон отримав частково і завдяки невеликій діагоналі дисплея — 4,5 дюймів. В режимі реальних умов мені вистачило смартфона на 4 дні середньої активності (багато дзвінків, багато інтернету через wifi, в ігри не грав). На 2 дні активного користування — вистачить без проблем, а в режимі тільки дзвінки тиждень протримається легко. Програвання full Hd ролика по колу за середньої яскравості смартфон витримав понад 11 годин! А проходження тесту батареї на максимальній яскравості зі звуком зайняло більше 6 годин.
Тепер про найважливіше — захист телефону. У деяких магазинах кажуть, що телефон має повний захист від ударів, пилу і вологи. Але сам виробник говорить тільки про IP67. Що б розібратися що означають ці 2 цифри пропоную скористатися таблицею:
Перша цифра 6 — означає про захист від попадання пилу. Друга 7 — захист від тимчасового занурення у воду. Захист від ударів я назвав би лише умовною. Якщо він впаде з відстані 1 — 1,5 метра на асфальт на ребро, то з імовірністю 99% йому нічого не буде, хіба що тільки вм'ятина на металевій частині корпусу залишиться. А ось якщо впустити на екран — можуть бути варіанти, так як дисплей не здався мені сильно захищеним. При сильному натисканні пальцем — захисне скло прогинається, якщо постукати по ньому ключами — звук глухий, як у пластику. Захисту від подряпин і інших gorilla glass не заявлено. Хоча на деякі подвиги смартфон все ж здатний, наприклад в мережі є відео, де його переїжджає авто.
А от захист від пилу і перебування під водою перевірений мною особисто. Я провів кілька тестів із зануренням під воду. Один з тестів я записав на відео. У цьому тесті я занурив телефон на дно акваріума де він лежав, працював. При цьому я робив на нього дзвінки, мелодія навіть було чути)) Перевірку водою смартфон витримав на відмінно, вода не потрапила всередину. Після тесту я витер смарт рушником і продовжив користуватися. Жодна рибка під час тесту не постраждала!
Вдруге я набрав в умивальницю води і занурив телефон під воду на більш тривалий час. Я уважно дивився і помітив як виходить повітря з того місця, де потрібно піддягати нігтем, що б відкрити задню кришку. Телефон пролежав у воді близько 10 хвилин, після чого я дістав його і перевірив — він працював. Знявши задню кришку я виявив воду.
Але на щастя вода була тільки під кришкою. Під гумовою заглушкою — ущільнювачем було сухо, як і під заглушкою в роз'ємах. Телефон не пропускає воду.
За своїм технічним можливостям телефон не здивує завзятих техноманів, проте з усіма сучасними завданнями справляється добре. 4,5 дюймовий дисплей з роздільною здатністю qHD виготовлений за технологією IPS OGS, не має повітряного прошарку і володіє високими кутами огляду, завдяки чому картинка здається барвистою і «живий».
Чотирьох ядерного процесора, що працює в сукупності з відеоприскорювачем mali mp400 і 1 GB оперативної пам'яті вистачить для комфортної роботи пристрою, web серфінгу, перегляду full hd відео та провожденієм часу за більшістю ігор. В antutu пристрій набирає понад 19 тисяч очок:
Хороші результати показав і в бенчмарку Velamo
Працює смартфон під управлінням операційної системи Android 4.4.2 з деякими доповненнями. Доступно оновлення по повітрю. Представник компанії обіцяв оновлення до Adroid 5, проте точні терміни — не назвав.
З додаткових можливостей можу відзначити наявність просунутого енергозбереження з можливістю настройки, соматосенсорная система реагує на рухи без дотику до екрану, гестуры (смарт пробудження шляхом нанесення спеціального символу на екран заблокований), миттєвий скріншот свайпом трьома пальцями, настройка будь-яких дій на смарт кнопку.
Іконки перемальовані, доступні стилізовані шпалери і рінгтони.
У смартфоні були визначені такі датчики: датчик освітленості, датчик наближення, акселерометр, і звуковий датчик. На мій погляд такому смартфону не завадив би магнітний датчик.
Bluetooth версії 4.0 без проблем з'єднався з фітнес браслетом vidonn X5 і бездротовою гарнітурою bluendio.
Wifi в межах квартири ловить впевнений сигнал, обривів і збоїв не було. Висока швидкість скачування і обмежена лише моїм тарифним планом 15 мегабіт.
GPS швидко зловив біля вікна 7 супутників в похмуру погоду.
При тесті на вулиці знаходив від 9 до 11 супутників при досить щільної хмарності. Один день був узятий на роботу і в дорозі перевіряв точність — по полях не вів, в будинку не врізав. Працює досить точно, gps test говорив про точності 3 — 4 метри.
Зв'язок — відмінна, рівень прийому сигналу високий, чутливий мікрофон. А ось розмовний динамік трохи глухуватий, це плата за водонепроникність. Можна збільшити гучність через інженерне меню співрозмовника стане чути краще.
Камера в смартфоні встановлена на 8 мегапікселів. У рекламі говориться, що сенсор як у iphone 4. Але то набрехали по саме нихочу, то вони цей сенсор криво встановили, а може програмно зіпсували, але камера знімає не дуже... Деталізація знімків кульгає. Швидше схоже на 5 мегапікселів з інтерполяцією до 8. При слабкій освітленості починає сильно шумить. На світлому тлі по центру розовит. Загалом камера — мені не сподобалася. Дивіться приклади знімків.
На вулиці
У приміщенні
Макрозйомка тексту
У повній темряві на відстані 1 метр
У повній темряві на відстані 2 метри
Фронтальна камера
Поставивши сторонню камеру результат значно покращився, проте навіть в цьому випадку камера не дотягує до оцінки «добре».
Після таких знімків я особливо не розраховував на якісне відео, однак тут я приємно здивувався. Смартфон може непогано знімати в HD якості зі швидкістю 30 кадрів в секунду. Хоча рожева пляма по центру нікуди не поділося. Зняв пару роликів для прикладу, коли брав собою в балку на покатушки на санках))
Перший ролик більш екстремальний, де я на санчатах спускаюся з гори.
Другий більш спокійний, де я піднімаюся на гору, однак з «сюрпризом» в кінці.
На кольоровому тлі розовизну не видно, тут же білий сніг і тому так кидається в очі. У будь-якому випадку віднесу це мінуси пристрою.
Так само хочу окремо відзначити яскравий ліхтарик, який можна використовувати за прямим призначенням.
Відео версія огляду, де можна подивитися на роботу смартфона «в живу»
Ну і традиційно для своїх оглядів підведу невеликий підсумок. Смартфон мені дуже сподобався, у Doogee вийшов відмінний «позашляховик». Якщо перший титан мав тільки умовну протиударність, то Doogee Titans 2 DG 700 має реальну пило-та вологозахист. А ось протиударність так і залишилася умовною. Тим не менш в сегменті захищених смартфонів він впевнено зайняв свою нішу, особливо враховуючи те, що брендові конкуренти коштують в 2 рази дорожче. Не обійшлося без недоліків, найбільше засмутило рожева пляма в камері і слабка деталізація.
Додаток
Приділивши детального вивчення задньої кришки більшою часу прийшов до висновку, що накладки на ній все ж пластикові з хромованим покриттям. Про це говорить кілька факторів, основний — це пластикова пайка із зворотного боку кришки (дивіться на фото), так само на дотик накладки тепліші ніж бічні металеві і якщо постукати по них металевим предметом — звук більш глухий. Виходячи з досвіду, можу припустити, що покриття злізе через деякий час або затреться і кришка втратить превлекательный вигляд. Було б непогано якщо виробник продавав запасні кришки. Задав питання офіційного представника компанії Doogee, якщо отримаю відповідь — відпишу.
Плюси
— Пило-та вологозахист
— Металеві вставки на корпусі
— Гарний час роботи від одного заряду, АКБ 3200 mah
— Стабільна робота з коробки, додаткові можливості (smart кнопка, hot knot і т. д)
— Цікавий, незвичайний дизайн.
— Ціна
Мінуси
— Слабка деталізація у фото, сенсор в камері — розовит по центру.
— Глухуватий розмовний динамік (плата за водозахист)
Особливості, на які варто звернути увагу:
— Габарити і вага смартфона.