Не варто боятися: 5 міфів про безконтактних платежів Не варто боятися: 5 міфів про безконтактних платежів
Міф 1
Злодій може легко вкрасти гроші з вашої безконтактної картки або пристрою, якщо наблизиться до вас з терміналом
Насправді, щоб отримати пристрій для створення такого роду «бізнесу», людині необхідно звернутися до постачальника POS-терміналів. Далі необхідно повністю пройти процедуру відому як KYC «знай свого клієнта», а це значить, що людина, що володіє цим пристроєм, в будь-якому випадку буде ідентифікований.
Міф 2
Якщо шахрай перехоплює вашу безконтактну інформацію, він може створити фальшиву карту і використовувати її для оплати в магазині
Це брехня, оскільки дані вашої картки зашифровані. Для кожної окремої транзакції існує одноразовий унікальний номер, який передається між картою і терміналом. У безконтактної оплати не змінюється нічого, крім способу передачі інформації між одним пристроєм іншому. Безконтактний спосіб оплати не становить жодного ризику, якщо мова йде про підробку платіжної картки.
Міф 3
Навіть якщо злодій не може підробити карту, він зможе здійснювати покупки онлайн або по телефону
Безконтактність — це функція, що дозволяє підтримувати зв'язок між картою/пристроєм і терміналом. Ця технологія має значення тільки при фізичному оплаті. А дані, необхідні для онлайн оплат, наприклад тризначний код CVV/CVC, який знаходиться на зворотному боці вашої карти, не передається в термінал при розрахунках у традиційній торговій точці.
Міф 4
Крім крадіжки ваших карткових даних, злодії можуть вкрасти вашу особистість»
Безконтактні картки не повідомляють ніякої інформації про її власника, наприклад, імені або адресі. Карта не знає таких даних, оскільки в них немає ніякої необхідності для здійснення транзакції.
Миф 5
Если кто-то украдет мое носимое устройство с NFC, то сможет совершать покупки с моего счета
На сегодня оплата с помощью носимых устройств становится еще более безопасной, чем бесконтактными картами. Важно понимать, что устройство не знает номера вашей карты.
То, что известно устройству, — это маркер номера вашей карты, зашифрованный альтернативным номером. Это очень защищенная информация, которая сначала должна быть «детокенизирована» третьей стороной, например, платежной системой, для совершения транзакции.
Крім того, смарт-годинник не зможуть здійснювати транзакції без:
Носіння годин. Функція оплати буде відключена відразу після того, як ви знімете їх
Введення PIN-коду. Як мінімум, один раз в день потрібно буде ввести PIN-код для вчинення інших безконтактних транзакцій
Джерело: psm7.com