Кошик
325 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
14 дней на возврат товараОзнакомиться

Як сортувати вдома, щоб принести на станцію сортування?

Як сортувати вдома, щоб принести на станцію сортування?

Наприклад, є брудна упаковка, навіть з вмістом їжі. Багато дрібних полімерів, без кодів маркування тощо.

Чому так відбувається?

Тому що протягом місяця ви складаєте ресурсоцінні компоненти у спеціальний пакет, коли він наповнюється ви привозите його до нас, і тут виявляється, що у пакеті може бути до 30% звичайного сміття.

Тому що хтось з близьких помилився, чи недостатньо розуміє вимог до сортування(мити+стискати+маркування).

Щоб цього не сталося, ми рекомендуємо вам перед тим як здавати відсортоване на #МайстерДобрихСправ або #NoWasteRecyclingStation знову підготувати відсортоване і розкласти його у відповідні окремі пакетики.

Це виглядає так.
Контейнер повний, настав час екологічно позбутися ресурсоцінних відходів. В цей контейнер можна складати разом — скло+метали+полімери+ упаковка типу Tetra Pak. Це дуже зручно, коли ви не маєте величезну кухню. Контейнер високий, тримає форму і дозволяє зберігати накопичену упаковку протягом місяця (купити такий саме можна у нашій інтернет- крамниці — мікс контейнер для упаковки).

Розкладаємо вміст контейнера на умовні типи(на фото вони виглядають як купки).

Більш за все тут саме полімерів, щоб зрозуміти, як вони різняться між собою — шукайте на упаковці відповідне маркування.

А тепер докладніше, який принцип розподілу? Щоб було більш зрозуміло, ми зробили таку картинку, давайте розбиратися — що це за купки?

Це поліпропіленові упаковки з-під круп, макаронів, печива, цукерок, сухіх сніданків тощо. Цифра коду переробки — 5 у трикутничку.

 

Або так званий шуршик. Шуршик лускає, якщо спробувати таку упаковку розтягнути(на відміну від поліетиленових пакетів, які тягнуться). Складайте такі упаковки в окремий «пакет пакетів», для такого «сміття» на станції сортування є відповідний контейнер.

2. РЕТ пляшки прозорі (з кольором і безкольорові). Цифра коду переробки — 1 у трикутничку.

3. РЕТ пляшки непрозорі(бувають білі, жовті, чорні, сині). Цифра коду переробки — 1 у трикутничку.

Ви спитаєте, а навіщо їх збирати окремо? Це ж теж РЕТ пляшки! Але є різниця, такі пляшки нещодавно не хотіли переробляти, бо в них є крейда або двуокис титану(білий порошок). Тепер переробника знайдено у місті Запоріжжя, тому ми почали приймати таку упаковку.

4. Метали. Код переробки можна не шукати — і так зрозуміло що є що.

На фото алюмінієва бляшанка з під газованого напою і жерстяна кришка. На станції є 2 контейнери для металевих відходів — з алюмінію і жерсті. З алюмінію зроблені бляшанки для напоїв а також балончики(косметика). Жерсть — це кришки, консервні бляшанки і кришкі з під консервації.

5. Скло

На фото кольорове скло — зеленого і коричневого кольорів. На станції ще є контейнер для безкольорового прозорого скла.

6. Полістирол. Цифра коду переробки — 6 у трикутничку.

Зазвичай це стакани з під сметани та йогуртів. Дивіться уважніше на денце, деякі такі стакани виготовлені з поліпропілену(РР). На станції також є контейнер для вспіненого полістиролу(він же пінопласт).

7. HDPE контейнери(з під їстівних продуктів). Цифра коду переробки — 2 у трикутничку.

Але ж ці пляшечки дуже щось нагадують…наприклад, РЕТ пляшку білого кольору! Так і є. Але є відмінності і це зовсім різні види пластиків. Як відрізнити? Дуже просто! Подивіться на денце…

…де ви знайдете код переробки у трикутничку. HDPE має у трикутничку позначку 2, а РЕТ — позначку 1. HDPE має косу смужку на денці, а РЕТ — кульку! Збирати такі полімери для станції треба окремо.

8. Упаковка типу Tetra Pak а також паперові горнятка.

9. Поліетиленові пакетики(HDPE або LDPE). Цифра коду переробки — 2 або 4 у трикутничку.

Як ми вже зазначили вище, від пакетів РР(поліпропілен, шуршики) він відрізняється тим, що тягнеться. Це одноразові пакетики-майки, пакети для покупок, стрейч плівка, пакети з під молока та кисло-молочних виробів тощо.

Збирайте такі пакетики разом в «пакет пакетів». Але… краще взагалі не користуватися пакетиками по можливості. Важливо, щоб пакети були чистими. Якщо не хочете мити — безжально викидайте! В брудних пакетів немає шансів бути переробленими, тут ми теж не допоможемо.

10. Поліпропіленові упаковки. Цифра коду переробки — 5 у трикутничку.

Зазвичай це упаковки з під шампунів, косметичних засобів, що доглядають за шкірою.

А ще є папір! Його краще збирати окремо у паперовий пакет.

Отже в нас є пересортовані упаковки, помилок немає — можна нести на станцію сортування. Щось можна покласти разом, щось окремо — головне — економія часу, який ви не будете витрачати на станції, шукаючи по пакетах однакові упаковки.

Якщо вам не важко розкласти по окремих пакетах — то обирайте саме такий шлях. Радимо забирати пакети, в які була спакована вторсировина, додому, щоб знову мати «тару» для наступного пакування і транспортування відсортованого на нашу станцію.

Помилки, які ми бачимо на станції. Це ми не приймаємо:

 • брудні пакетики
 • дрібні полімери(кіндери, деталі іграшок)
 • блістери з під ліків
 • фольга
 • зубні щітки
 • немарковані полімери.

 

Як знайти станцію сортування #NoWasteRecyclingStation — ПЕРША СТАНЦІЯ СОРТУВАННЯ

Ще більше інформації про правила сортування — ЯК СОРТУВАТИ?

Купити зручні контейнери для сортування — КРАМНИЦЯ

 

Джерело: nowaste.com.ua

Попередні статті
 • Умови повернення та обміну
  Умови повернення та обміну
  Компанія здійснює повернення та обмін товару відповідно до вимог законодавства.
 • 10 способов усилить сигнал Wi-Fi у себя дома
  10 способов усилить сигнал Wi-Fi у себя дома
  Вам кажется, что ваш роутер не работает как надо? Интернет тормозит, YouTube плохо открывается, фото загружаются неприлично долго? Ниже мы предлагаем 10 способов, как улучшить сигнал Wi-Fi-маршрутизатора в домашних условиях.
 • Как выглядит типичный смартфон украинца, — статистика
  Как выглядит типичный смартфон украинца, — статистика
  Украинская компания по продаже мобильных телефонов на основе своей статистики собрала портрет среднестатистического смартфона, приобретенного украинцем в первой половине 2018 года.